Raport: Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej

Zjawisko dezinformacji to obecnie jedno z większych wyzwań w przestrzeni cyfrowej, adresowanych nie tylko na poziomie pojedynczych państw, ale także organizacji i instytucji międzynarodowych.

Z uwagi na swoją wieloaspektowość, zagrożenia związane z dezinformacją dotyczą zarówno państwa i jego struktur, społeczeństwa oraz sposobu jego funkcjonowania i relacji społecznych, a także wpływają na politykę i biznes. Raport Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej. Państwo. Społeczeństwo. Polityka. Biznes. podejmuje tematykę wyzwań związanych z dezinformacją we wszystkich tych aspektach. Naszym celem było przedstawienie krajobrazu zagadnień dotyczących dezinformacji i płynących z niej wyzwań w interdyscyplinarny sposób.

Przy opracowywaniu publikacji, zaprosiliśmy do współpracy instytucje i organy państwowe – Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw zagranicznych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji – a także przedstawicieli biznesu, i ośrodków analitycznych oraz akademickich (Ośrodek Studiów Wschodnich, Akademia Sztuki Wojennej). W publikacji nie zabrakło także artykułów ekspertów PIB NASK – CERT Polska, Dyżurnet, CyberPolicy oraz Działu Edukacji Cyfrowej.

TAGI Analizy, dezinformacja, fake news,