Przedstawicielstwo Regionalne KE zaprasza na debatę poświęconą cyberhiginie

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa #CyberSecMonth 2021. Z tej okazji Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę poświęconą cyberhiginie, czyli naszemu zwykłemu, codziennemu działaniu, które podniesie poczucie bezpieczeństwa podczas wszelkich działań online. Webinar odbędzie się 27.10.2021 o godz. 11:00 na Facebooku oraz YouTubie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Czym jest „fonoholizm” i jak dbać o nasze dzieci i młodzież w dobie powszechnej dostępności online ?

Jakie rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa proponuje Komisji Europejska w ramach priorytetu „Europa na miarę ery cyfrowej” ?

O tym i innych zagadnieniach porozmawiają eksperci:

• Magdalena Bigaj – wiceprezeska Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Jest konsultantką Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci oraz komisji Ministerstwa Cyfryzacji ds. bezpieczeństwa dzieci w internecie.

• Jarosław Greser- członek sieci eksperckiej Komisji Europejskiej Team Europe, doktor nauk prawnych, adiunkt na UAM w Poznaniu w zakresie prawa nowych technologii i regulacji wschodzących technologii.

• Paweł Zegarow – specjalista ds. cyberpsychologii i czynnika ludzkiego w Zespole Analiz Strategicznych i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa NASK Państwowego Instytutu Badawczego.

Debatę moderować będzie Marta Klimowicz – doktorka socjologii i antropolożka kulturowa z ponad dziesięcioletnim stażem w branży IT. Menadżerka liderująca zespół w agencji software’owej. Zainteresowana tematyką wpływu nowych technologii na człowieka i społeczeństwa oraz strategii ograniczających ich negatywne skutki, autorka publikacji naukowych i popularyzatorskich na ten temat.