Nowe ustawodawstwo dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w Internecie w USA i UK

12 lutego br. Senat USA zatwierdził projekt ustawy chroniącej dzieci i młodzież korzystających z internetu, a rząd Wielkiej Brytanii proponuje nowe środki ochrony dzieci w internecie..

Ustawa EARN IT Act z 2022 roku, która dotyczy platform i stron internetowych i tego jak radzą sobie z problemem wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży, została zatwierdzona w Senacie USA. Projekt ustawy proponuje zwiększenie prawnej odpowiedzialności firm, jeśli nie zrobią wystarczająco dużo, aby usunąć materiały związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci (CSAM). Więcej informacji jest dostępnych TUTAJ.

Z kolei środki zaproponowane w Wielkiej Brytanii w Online Safety Bill będą wymagać od wszystkich stron, które publikują pornografię, aby wprowadzić dokładne i rzetelne środki kontroli gwarantujące, że ich użytkownicy mają 18 lat lub więcej.  Krytycy twierdzą, że weryfikacja wieku jest nie tylko łatwa do obejścia, ale może również prowadzić do naruszenia danych. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.