ITU – 4 filary odpowiedzialnego wykorzystania AI w organizacjach/miejscach pracy

10 stycznia ITU opublikowała 4 filary odpowiedzialnego wykorzystania AI w organizacjach/miejscach pracy. W miarę, jak świat zmierza w kierunku wykwalifikowanych pracowników, coraz więcej firm sięga po AI, aby je w tym wspierać. Przestrzegając czterech kluczowych filarów odpowiedzialnego korzystania z AI, organizacje oparte na umiejętnościach mogą zapewnić przejrzyste podejście, które przynosi korzyści pracownikom i pracodawcom, są to:

    • Poznaj swoje źródła danych (Narzędzie AI jest tylko tak dobre, jak źródła danych, z którymi pracuje)
    • Decyzje AI muszą być zrozumiałe i logiczne (Działając na podstawie zaleceń AI, musisz zrozumieć cały twórczy proces. Algorytmy, które są zrozumiałe, cieszą się większym zaufaniem)
    • Pracownicy są właścicielami swoich danych (Pracownicy generują dane w ciągu całego dnia pracy. Ostatecznie to osoby fizyczne muszą mieć ostateczny głos w sprawie tego czy AI może je wykorzystać.
    • Przedstawienie zastosowań i korzyści (Pracownicy są otwarci na udostępnianie pracodawcom danych dotyczących ich umiejętności, ale wielu z nich chce to robić tylko wtedy, gdy korzyści dla nich są oczywiste

Więcej informacji TUTAJ.