Call for papers – SECURE 2020

6-7 października odbędzie się 24. edycja kultowej i najstarszej konferencji na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego w Polsce.

Dobrze czujesz się na scenie (a przynajmniej nie mdlejesz) i masz coś ciekawego do powiedzenia? Zgłoś się!

Dlaczego SECURE?

Konferencje na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu. Jedne oferują tańczące słonie i pokazy fajerwerków, inne wielkie banery i świecące neony. My jesteśmy zdania, że merytoryka broni się sama.

W Polsce jest wiele zespołów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Ale tylko jeden zespół CERT Polska. I to on odpowiada za merytoryczną zawartość SECURE.

Należysz do ludzi, którzy ponad lans przedkładają zakasanie rękawów i mierzenie się z wyzwaniami? Chcesz spotkać podobnych sobie zapaleńców, podzielić się wynikami pracy, poszukać inspiracji lub partnerów do wspólnych przedsięwzięć? Teraz już wiesz, gdzie powinieneś być na początku października (podpowiedź: na SECURE 2020).

Kto może aplikować?

W tym roku przewidzieliśmy cztery ścieżki tematyczne:

Track 1: Hardcore

Ścieżka techniczna przeznaczona na zagadnienia specjalistyczne na poziomie zaawansowanym i bardzo zaawansowanym.

Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci CERT Polska, na co dzień zajmujący się rewersowaniem kodu i protokołów komunikacji, poszukiwaniem podatności czy analizą zagrożeń.

Track 2: Kierownik zamieszania (Menedżerska)

Ścieżka dla tych, którzy zarządzają bezpieczeństwem, odpowiadają za budżety, rekrutacje ekspertów ICT oraz zarządzanie zespołami.

Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają sprawdzeni w boju członkowie kadry kierowniczej CERT Polska i dyrekcji NASK.

Track 3: Cyber dla każdego (Main track)

Tematy dla wszystkich, którzy interesują się szeroko pojętym “cyberem” i chcą wiedzieć coś więcej. Wiedza na przystępnym poziomie – zawsze od praktyków, którzy tematy prelekcji znają z doświadczenia, a nie z lektur.

Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci CERT Polska oraz Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii NASK.

Track 4: Polityka i regulacje (Policy)

Cyberbezpieczeństwo w ujęciu strategicznym, prawnym i politycznym. Ścieżka związana z wyzwaniami dotyczącymi wpływu nowoczesnych technologii, dezinformacji, certyfikacji ICT czy sztucznej inteligencji na funkcjonowanie obywateli i państwa.

Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci NASK: Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji, Wiceprzewodniczący Zarządu ENISA oraz członkowie Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii oraz CERT Polska.

Gdzie wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenie wyślij na: https://easychair.org/cfp/secure2020

Czekamy do 24.07.2020 (SECURE 2020 odbędzie się 6-7.10.2020)

W tytule podaj nazwę tracka, na który składasz aplikację.

Uwaga: W tym roku zapraszamy osoby prezentujące na konferencji do napisania krótkich (1000-2000 słów) artykułów, które opublikujemy po wydarzeniu w materiałach pokonferencyjnych.

W wiadomości prześlij nam:

  • Tytuł prezentacji
  • Abstrakt na ok. 300 słów opisujący planowaną treść prezentacji
  • Język prezentacji (polski lub angielski)
  • Linki do wcześniejszych wystąpień (nagrania) – jeśli są 😊

Co z tego dla Ciebie?

Prelegenci SECURE 2020 otrzymują:

  • Pokrycie kosztów dojazdu i noclegu w Warszawie dla 1 prelegenta,
  • Udział w specjalnej kolacji networkingowej dla prelegentów,
  • Możliwość publikacji w wydawnictwie pokonferencyjnym
  • Prestiż udziału w SECURE 2020 (bo merytoryka broni się sama!)
  • Darmowy udział we wszystkich trackach SECURE 2020 oraz imprezie konferencyjnej, tradycyjnie organizowanej pierwszego dnia 🙂