6-7 października odbędzie się 24. edycja kultowej i najstarszej konferencji na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego w Polsce.
Dobrze czujesz się na scenie (a przynajmniej nie mdlejesz) i masz coś ciekawego do powiedzenia? Zgłoś się!
Dlaczego SECURE?
Konferencje na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu. Jedne oferują tańczące słonie i pokazy fajerwerków, inne wielkie banery i świecące neony. My jesteśmy zdania, że merytoryka broni się sama.
W Polsce jest wiele zespołów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Ale tylko jeden zespół CERT Polska. I to on odpowiada za merytoryczną zawartość SECURE.
Należysz do ludzi, którzy ponad lans przedkładają zakasanie rękawów i mierzenie się z wyzwaniami? Chcesz spotkać podobnych sobie zapaleńców, podzielić się wynikami pracy, poszukać inspiracji lub partnerów do wspólnych przedsięwzięć? Teraz już wiesz, gdzie powinieneś być na początku października (podpowiedź: na SECURE 2020).
Kto może aplikować?
W tym roku przewidzieliśmy cztery ścieżki tematyczne:
Track 1: Hardcore
Ścieżka techniczna przeznaczona na zagadnienia specjalistyczne na poziomie zaawansowanym i bardzo zaawansowanym.
Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci CERT Polska, na co dzień zajmujący się rewersowaniem kodu i protokołów komunikacji, poszukiwaniem podatności czy analizą zagrożeń.
Track 2: Kierownik zamieszania (Menedżerska)
Ścieżka dla tych, którzy zarządzają bezpieczeństwem, odpowiadają za budżety, rekrutacje ekspertów ICT oraz zarządzanie zespołami.
Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają sprawdzeni w boju członkowie kadry kierowniczej CERT Polska i dyrekcji NASK.
Track 3: Cyber dla każdego (Main track)
Tematy dla wszystkich, którzy interesują się szeroko pojętym “cyberem” i chcą wiedzieć coś więcej. Wiedza na przystępnym poziomie – zawsze od praktyków, którzy tematy prelekcji znają z doświadczenia, a nie z lektur.
Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci CERT Polska oraz Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii NASK.
Track 4: Polityka i regulacje (Policy)
Cyberbezpieczeństwo w ujęciu strategicznym, prawnym i politycznym. Ścieżka związana z wyzwaniami dotyczącymi wpływu nowoczesnych technologii, dezinformacji, certyfikacji ICT czy sztucznej inteligencji na funkcjonowanie obywateli i państwa.
Za przegląd zgłoszeń w tym tracku odpowiadają eksperci NASK: Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji, Wiceprzewodniczący Zarządu ENISA oraz członkowie Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii oraz CERT Polska.
Gdzie wysłać zgłoszenie?
Zgłoszenie wyślij na: https://easychair.org/cfp/secure2020
Czekamy do 24.07.2020 (SECURE 2020 odbędzie się 6-7.10.2020)
W tytule podaj nazwę tracka, na który składasz aplikację.
Uwaga: W tym roku zapraszamy osoby prezentujące na konferencji do napisania krótkich (1000-2000 słów) artykułów, które opublikujemy po wydarzeniu w materiałach pokonferencyjnych.
W wiadomości prześlij nam:
- Tytuł prezentacji
- Abstrakt na ok. 300 słów opisujący planowaną treść prezentacji
- Język prezentacji (polski lub angielski)
- Linki do wcześniejszych wystąpień (nagrania) – jeśli są 😊
Co z tego dla Ciebie?
Prelegenci SECURE 2020 otrzymują:
- Pokrycie kosztów dojazdu i noclegu w Warszawie dla 1 prelegenta,
- Udział w specjalnej kolacji networkingowej dla prelegentów,
- Możliwość publikacji w wydawnictwie pokonferencyjnym
- Prestiż udziału w SECURE 2020 (bo merytoryka broni się sama!)
- Darmowy udział we wszystkich trackach SECURE 2020 oraz imprezie konferencyjnej, tradycyjnie organizowanej pierwszego dnia 🙂